Gdzie znajdziesz program telewizyjny dla wszystkich stacji?

Gdzie najlepiej jest szukać programu telewizyjnego? Porównaliśmy najpopularniejsze metody sprawdzania programu TV zarówno na dzisiaj, jak i nawet na dwa tygodnie do przodu. Zobacz, która metoda zapewni dostęp do największej liczby kanałów!


Gdzie szukać programu telewizyjnego?

Program telewizyjny, czyli tzw. ramówka poszczególnych stacji, nie jest trudny do odnalezienia. Stacje TV starają się udostępnić jak najwięcej danych na temat swojej oferty. Dlatego taką informację można łatwo sprawdzić:

  • w internecie,

  • w prasie

  • i w samej telewizji.

W internecie wystarczy wpisać w wyszukiwarce (na pasku u góry ekranu) nazwę danego kanału lub programu i wcisnąć enter, a następnie przejść do strony z poszukiwaną informacją. Zaletą takiego sposobu szukania jest możliwość sprawdzenia programu wszystkich stacji telewizyjnych na świecie, nawet tych niedostępnych w Polsce.

Inną możliwością jest sprawdzenie takiej informacji w prasie. Istnieją wyspecjalizowane tygodniki i dwutygodniki poświęcone właśnie programowi TV. Oprócz nich program telewizyjny w ograniczonym zakresie znajdziemy w dziennikach, czyli np. „Gazecie Wyborczej”.

Ostatecznie informację można sprawdzić w samym telewizorze, wciskając „info” na pilocie telewizora (w przypadku telewizji naziemnej) lub na pilocie dekodera (jeśli posiadamy kablówkę). Wadą tego rozwiązania jest ograniczona liczba informacji, choć to zależy od dostawcy kablówki.


Serwisy internetowe z programem

Najpopularniejsze serwisy online z programem telewizyjnym to:

Tv.wp.pl to najpopularniejsza w Polsce strona internetowa z programem telewizyjnym. Można tu znaleźć ramówki prawdopodobnie wszystkich kanałów nadawanych w Polsce, a ich liczba przekracza 600 pozycji. Program jest dostępny na 7 najbliższych dni i dzień poprzedni. WP pozwala też skonfigurować wyświetlaną listę kanałów pod najpopularniejsze sieci kablowe. By znaleźć poszukiwaną stację, można tu skorzystać z listy kanałów, która jest ułożona alfabetycznie.

Telemagazyn to internetowa wersja gazety telewizyjnej dołączanej m.in. do „Polska Times”, „Dziennika Zachodniego” czy „Dziennika Bałtyckiego”. Oprócz samych informacji o ramówce poszczególnych kanałów można tu dowiedzieć się przeróżnych ciekawostek ze świata telewizji. Pojawiają się spekulacje na temat przyszłych wydarzeń w serialach i o gwiazdach srebrnego ekranu. Telemagazyn to drugi co do wielkości dostawca informacji o programie telewizyjnym. Sprawdzimy tu program ponad 300 stacji. By wyszukać jeden z mniej popularnych kanałów, najlepiej jest użyć wewnętrznej wyszukiwarki serwisu.

Programtv.onet.pl to propozycja programu telewizyjnego w najpopularniejszym serwisie internetowym w Polsce. Ramówki poszczególnych stacji są tu wyszczególnione w sposób podobny do papierowych gazet telewizyjnych, a serwis zapewnia informacje o 140 kanałach. Dodatkowo oczywiście dostępny jest tu magazyn telewizyjny, w którym można sprawdzić streszczenia nadchodzących odcinków najpopularniejszych seriali w Polsce.

Teleman jest kolejną popularną stroną internetową z programem TV. W przeciwieństwie do konkurencji nie zawiera wiadomości ze świata telewizji, a sam serwis wyróżnia się przejrzystym wzornictwem. Zapewnia dostęp do informacji o programie około 130 stacji telewizyjnych na dwa tygodnie do przodu.

Inną możliwością sprawdzenia programu są strony poszczególnych kanałów i dostawców kablówki. Korzystając ze strony np. TVN-u, mamy pewność, że informacje na niej zawarte są aktualne i rzetelne, choć dotyczą tylko jednej telewizji.

Gazety z programem telewizyjnym

Gazety z programem telewizyjnym to powszechność. Można je znaleźć w popularnych dziennikach jako tzw. dodatek telewizyjny albo kupić jako samodzielne gazety w dowolnym kiosku czy sklepie. Najpopularniejsze tygodniki telewizyjne to:

  • „Tele Tydzień”, nakład 764 tys., 87 stacji,

  • „To & Owo”, nakład 351 tys., 113 stacji,

  • „Kurier TV”, nakład 164 tys., 46 stacji,

  • „Program TV”, nakład 128 tys., około 80 stacji.

A dwutygodniki:

  • „Tele Świat”, nakład 361 tys., 82 stacje,

  • „TV 14”, nakład 247 tys., 64 stacje,

  • „Telemax”, nakład 190 tys., 51 stacji,

  • „Super TV”, nakład 141 tys., 51 stacji.

Ich przewagą w stosunku do internetu jest to, że masz je zawsze pod ręką i nie są podatne na odcięcie od sieci czy inne awarie. Można w nich znaleźć ciekawe wiadomości o świecie telewizji, opisy programów oraz horoskopy i krzyżówki. Z drugiej strony zawarte w nich informacje nie zawsze są aktualne. Ramówka może w każdej chwili nieznacznie się zmienić. Co ciekawe, prawie wszystkie najpopularniejsze gazety telewizyjne są wydawane przez jedno wydawnictwo, czyli Bauer Media. Wyjątek stanowi tygodnik „Program TV”, który jest powiązany ze wspomnianym serwisem Telemagazyn.pl. Od lat branża gazet telewizyjnych notuje dotkliwe spadki czytelnictwa, właśnie ze względu na niezaprzeczalną przewagę programu telewizyjnego online.


Informacje dostępne z poziomu telewizora

Internet i papierowe gazety to niejedyne możliwości sprawdzenia programu TV. Mnóstwo informacji jest dostępnych również z poziomu telewizora! Na pewno wszyscy kojarzą usługę telegazety. Wystarczy podać odpowiedni kod na stronie telegazety danej stacji telewizyjnej, by uzyskać dostęp do jej programu telewizyjnego na dziś. Kod powinien znajdować się na stronie głównej usługi. Telegazetę obsługuje się całkowicie z poziomu pilota telewizyjnego. Oprócz samego programu można w niej znaleźć informacje na temat poszczególnych odcinków seriali czy opisy filmów.

Kolejną możliwością są dane zakodowane w samym sygnale telewizyjnym. Aby uzyskać szczegóły na temat oglądanego programu i kilku kolejnych, wystarczy wcisnąć przycisk „info” na pilocie telewizora lub dekodera. Zakres dostępnych informacji może się różnić w zależności od operatora. Niektóre z kablówek oferują rozbudowane systemy informacyjne pozwalające sprawdzić program telewizyjny nawet na jutro i kilka dni do przodu.

Telegazeta, informacje od operatora, informacje z telewizji cyfrowej. Krok po kroku – jak sprawdzić takie informacje za pomocą samego pilota telewizyjnego i w jakim zakresie można je uzyskać.